Den šestý

Krimmelské vodopády

 

Tentokrát se probouzíme do pošmourného dne. Mraky, valící se těsně nad vrcholky hor, hrozí pěkným lijákem. Venku je 14°C a nás čeká výšlap s čtyřistametrovým převýšením k nejvyššímu bodu tamnějších vodopádů. Skvělá snídaně nám dodává sílu a odvahu k tomuto, pro nás z polabské nížiny, heroickému výkonu. Ke slovu přichází, dosud v kufru nepotřebná, treková obuv. Paní domácí nás vybavila hostkartou, která nás opravňuje ke vstupu na horskou cestu bez poplatku, který jinak činí 2 za osobu a vzhledem k celkové upravenosti této turistické atrakce, není nikterak přemrštěný. Až ke středním vodopádům se nám daří vystoupat celkem v pohodě a dá se říct, že i díky oněm 14°C, které se nám ráno moc nelíbily. V bistru doplňujeme tekutiny a vyrážíme dál. Podle směrové tabule nás čeká dalších 40 minut stoupání.

Jenže po chvíli začíná poprchávat a za dalších 10 minut leje jako z konve. Vnitřní hlasy se začínají hádat. Jeden tvrdí : "Vylez až nahoru, když už si tady !" a druhý, stále sílící mě přesvědčuje : "Vykašli se na to, máš to zapotřebí ?" Vnitřní síla nás žene ještě o kus výš. Zbývá asi dvacet minut, možná i méně a oba promočení jako myši to vzdáváme. Vracíme se zpět ke střednímu vodopádu a v restauraci při čaji a kávičce přemýšlíme co dál. Po chvíli je tu tak nabito, že se při odchodu stěží probíjíme k východu. Další skutečností je, že při oslovení "Uhni, vole" se většina návštěvníků otáčí mým směrem.

Rozhodnuto, valná hromada odhlasovala návrat do základního tábora.

Cestou z kopce se bavíme pohledy na nahoru šplhající se skupiny -náct letých slečen a jejich make-upu sloučeného deštěm :-). Tolika barvami nehýří ani jarní duha.

Dolů do jde znatelně rychleji než nahoru a tak již asi za hodinu sušíme mokré věci. Shlédnutí předpovědi počasí na teletextu nám nijaké naděje pro zlepšení dnešního uplakaného dne nedává a tak padá rozhodnutí zůstat ještě jednu noc.

Celkem brzká večeře v místní restauraci nás ještě přinutila k návštěvě místní samoobsluhy a zakoupení nějakého proviantu na večer.

Předpověď na zítra hlásí podstatné zlepšení. Vzhledem k šestistům kilometrům, dělících nás od domova, se snad místní rosničky nespletou.